Hakkımda

Hakkımda

Yakup Ağız Hakkımda

Merhaba Arkadaşlar !!

İletişim Öğrencisi hakkımda sayfasına hoş geldiniz.

“İletişim Öğrencisi” amaçlarından bahsetmeden önce kısaca kendimi tanıtmak istiyorum. Benim adım Yakup. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. SİYAMDER (Sivil Yaşam Derneği) bünyesinde İstanbul Yerel Kurulunda 2019 – 2020 döneminde Kurumsal İletişim Direktörlüğü takımında görev yaptıktan sonra 2020 – 2021 döneminde Kurumsal İletişim Direktörü seçildim. SİYAMDER (Sivil Yaşam Derneği) İstanbul için etkinlik afişlerinin tasarımlarını, video düzenlemelerini ve sosyal medya hesaplarının kontrollerini yapmaktayım.

Küçük yaştan itibaren bilgisayar kullanıcısıyım. Önceleri sadece oyun oynamak için kullanırken üniversite hayatımın başlamasıyla ve bölümümün de etkisiyle grafik tasarımına ilgim arttı. Kendi kendimi eğiterek Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Adobe Spark, Adobe Audition, Adobe XD, Canva, Openshot ve Solidwoks programlarını öğrendim. Şuanda da Adobe Illustrator, Adobe Indesign ve Adobe After Effect programlarının eğitimlerini alıyorum. Derslerimden edindiğim bilgiler ve aldığım program eğitimleri sayesinde şuan karşınızda “İletişim Öğrencisi” ve “SİYAMDER (Sivil Yaşam Derneği) İstanbul Kurumsal İletişim Direktörü” olarak bulunmaktayım.

Neden İletişim Öğrencisi?

Ben de bir İletişim Fakültesi öğrencisi olduğum için hem kendimi tanıtmak hem de hedef kitlemi anlatmak için “İletişim Öğrencisi” kalıbıyla yola çıktım.

İletişim Öğrencisi’nin Amacı ve Yapacakları

İletişim Öğrencisi’nin amacı İletişim Fakültesi öğrencilerine ve grafik tasarımı ile ilgili kişilere kaynak oluşturmak ve güncel bilgilerden haberdar olmalarını sağlamaktır.

Bu amaca giden yolda siz değerli takipçilerim için bana iletilen basın bültenlerini yayınlayacağım, kendi bildiklerimle ilgili yazılar yayınlayacağım, grafik tasarımı ile ilgili videolar hazırlayacağım ve sosyal medya hesapları üzerinden günlük kısa bilgiler yayınlayacağım.

Gelecek Projeler

Pazarlama ve tasarım alanında eğitim setleri hazırlanacak, iletişim sektöründe tanınmış kişilerle röportajlar ve canlı yayınlar gerçekleştirilecek.

https://tr.linkedin.com/in/yakup-ağız

Hakkımda daha fazla bilgiye Linkedin üzerinden ulaşabilirsiniz. Direk iletişime geçmek için sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz veya iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

İletişim Öğrencisi Hakkımda
YouTube
LinkedIn
Instagram